تاریخچه

سالهاست در کنار شماییم

شرکت تجهیز ارگ پارسیان (تاپکو) فعالیت خود را از سال 1387 در حوزه مهندسی، ساخت و خدمات پس از فروش تجهیزات دوار آغاز کرد؛ این شرکت با بهره‌گیری از نیروهای متخصص و چیره‌دست در این حوزه، توانست در کوتاه زمانی به یک برند شناخته شده در صنعت ساخت توربوماشین‌ها در کشور تبدیل شود.

معرفی

تخصص اطمینان می‌آفریند

راهبرد اصلی تاپکو در زمینه تجهیزات دوار، بومی‌سازی محصولات دانش‌محور و پرکاربرد در کشور، تطبیق محصولات و خدمات با نیازهای مشتریان و ارائه راهکارهای جامع و فراگیر برای رفع نیازمندی‌های صنایع وابسته می باشد، بر همین اساس تاپکو در گستره ساخت این تجهیزات، با رعایت دقیق اصول مهندسی و بهره‌مندی از دانش و فناوری روز و تعامل با سازندگان پیشرو دنیا، در این عرصه پا نهاده است. هم اکنون تاپکو در قامت یک شرکت دانش‌بنیان و از اعضای اصلی انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت (استصنا) توانایی طراحی، ساخت، نصب و راه‌اندازی انواع فن و بلوئرهای سانتریفوژ، کمپرسورهای سانتریفوژ، کمپرسورهای رفت و برگشتی و کمپرسورهای اسکرو را داراست. از دیگر محصولات تاپکو می‌توان به پکیج‌های تبرید (Refrigeration Package) ، پکیج‌های خنک سازی (Cooling Water Station) و پکیج‌های روغن کاری (Lube Oil Package) اشاره نمود.

کارخانه

تلاقی دانش و منابع انسانی توانمند

کارخانه تاپکو با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در زمینی به مساحت 12 هزار متر مربع و با زیربنای 4500 متر مربع با هدف فعالیت تخصصی در زمینه تجهیزات دوار بخصوص فن و بلوئر، کمپرسورهای سانتریفیوژ، کمپرسورهای رفت و برگشتی و کمپرسورهای اسکرو با پیشرفته‌ترین و مجهزترین ماشین‌آلات و بهره‌گیری از دانش فنی و بومی کشور ، همکاری با معتبرترین شرکت‌های بین المللی و توسط متخصصان مجرب و کار آزموده تاسیس شده است. در کارخانه تاپکو فعالیت‌های مربوط به مهندسی، طراحی و ساخت انواع تجهیزات بر اساس استانداردهای معتبر دنیا نظیر API ، ASTM ، DIN و IPS صورت می‌پذیرد. عزم بنیادین مؤسسین و باور کنونی تمامی اعضای خانواده تاپکو ایجاد و توسعه دانش فنی پایه و بومی نمودن آن در کشور با نگاه ویژه به حضور در عرصه‌های بین‌المللی است، بر این اساس همسو شدن با تحولات و چالش‌های ملی و بین‌المللی، نگرش جامع به ارتقاء مستمر سطح کیفی و کمی دانش کارکنان، دسترسی به اطلاعات روز دنیا و بهره‌گیری از فناوری‌های نوین از اهم فعالیت‌های تاپکو می‌باشد. طرح توسعه کارخانه نیز هم اکنون در حال اجرا بوده که با اجرای آن سطح زیربنای کارخانه به 10 هزار متر مربع بالغ خواهد شد. این کارخانه با فاصله 50 کیلومتری از غرب تهران در منطقه ویژه اقتصادی فرودگاه بین‌المللی پیام قرار دارد.

Card image cap
تحقیق و توسعه

نوآور و دانش‌بنیان

واحد تحقیق و توسعه این شرکت به عنوان بنیادی‌ترین بخش شرکت، ضمن توسعه و بهینه‌سازی محصولات موجود، در حال کار بر روی توسعه فناوری طراحی و ساخت سایر توربوماشین‌ها از جمله توربین‌های گاز و توربین‌های بخار و ... می‌باشد. این واحد، نقش تغذیه تکنولوژیکی شرکت در راستای پیشرفت علم، دانش و خواسته‌های مدیریت را برعهده دارد و به طور عمده فعالیت‌هایی از قبیل ارتقاء کیفیت محصول، طراحی محصول جدید، بهینه‌سازی فرایندها، انتقال و جذب فناوری‌ها و کسب دانش فنی برای تولید را درچارچوب سیاست‌های اصلی شرکت دنبال می‌نماید.

Card image cap
مسئولیت اجتماعی

توسعه پایدار و حفظ محیط زیست

تعهد به جامعه و محیط ‌‌زیست، مفهومی چندوجهی در مجموعه تاپکوست. ما در جایگاه یک مجموعۀ صنعتی پیشرو، همواره در توسعۀ کسب و کار به مسئولیت‌های اجتماعی‌مان توجه داشته‌ایم. ارتقای مقولات سلامت، ایمنی و محیط زیست مورد تأکید همیشگی مدیران اجرایی ما بوده و در سراسر گروه تاپکو، اهمیت ویژه‌ای داشته است. در دنیای امروز رعایت اصول ایمنی و بهداشت (HSE) تضمین کیفیت و توجه به محیط زیست لازمه‌ی هر‌گونه کار و پیشرفتی است. تاپکو نیز به نوبه خود با درک صحیح از این مسائل، تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا برای رشدی پایدار و حضور در عرصه‌های مختلف داخلی و خارجی ، از هیچ گونه اقدام لازمی ، کوتاهی نورزد.

Card image cap
ماموریت

حرفه‌ای و قابل اعتماد

مأموریت تاپکو تبدیل شدن به یک مرجع حرفه‌ای و قابل اعتماد در زمینه فعالیت خود می‌باشد. در همین راستا، تاپکو با بهره‌گیری از مهندسین و تکنسین‌های واجد شرایط، تجربه قابل‌توجه و همکاری با تولیدکنندگان مشهور جهان تلاش می‌کند رسالت خود را به بهترین شکل انجام دهد.

Card image cap
چشم انداز

سازنده مطرح توربو ماشین‌ها

تاپکو با اتکا به توان مهندسان ایرانی، بهره‌گیری از دانش شرکای خارجی، مشارکت با متخصصان و بهره‌برداران داخلی و کمک خداوند متعال قصد دارد به معتبرترین و قابل اتکاترین سازنده انواع توربو ماشین‌ها در ایران و یکی از 5 سازنده اصلی در دنیا تبدیل شود.

Card image cap
اهداف

پیشگام فناوری، بالاترین استاندارد

اصلی‌ترین و مهم‌ترین هدف تاپکو افزایش رضایتمندی مشتریان با رعایت زمان تحویل و عرضه محصولات خود با بهترین کیفیت است. همچنین پایش و رصد اهداف کیفی سازمان به منظور بهبود مستمر سهم بازار داخلی و ورود به بازارهای منطقه‌ای از دیگر اهداف اصلی ماست.آموزش و انگیزش کارکنان جهت ارتقاء مسئولیت‌پذیری و افزایش فعالیت‌های سازمانی نیز به عنوان یکی دیگر از اهداف اصلی تاپکو در دستور کار مدیران هر بخش قرار دارد.

Card image cap
خط مشی

بهبود مستمر کیفیت

ما در تاپکو متعهدیم تا محصولات با کیفیت و قابل اطمینان را به مشتریانمان ارائه دهیم. شعار اصلی ما کسب رضایت مشتریان از طریق بهبود مستمر‌‌کیفیت محصول و افزایش کارایی سازمان می‌باشد. ما همچنین متعهد هستیم که از طریق برنامه‌های کاری و رفاه اجتماعی، کیفیت زندگی کارمندان را در داخل و خارج از دفتر خود ارتقاء دهیم. ما کاملا متعهد هستیم که با موفقیت و اراده قوی از سیستم کیفیت پشتیبانی کنیم.

Card image cap
ارزش‌ها

متعهدانه در کنار شما هستیم

ارزش‌ها پایه و اساس فرهنگ هر سازمانی است. این ارزش‌ها کمک می‌نمایند تا در کنار هم شرکتی بسازیم که همه به حضور در آن افتخار کنیم. این ارزش‌ها از طریق کانال‌های ارتباطی شرکت از جمله وبسایت به معرض دید ذینفعان گذاشته خواهد شد. شرکت تاپکو در تلاش است تا فرهنگ سازمان را بر اساس این ارزش‌ها توسعه دهد. این رفتارها جهت مشترکی برای همه همکاران و خط‌مشی و دستورالعمل‌هایی برای رفتارهای روزانه ما ارائه می‌دهد مشتری‌مداری،نوآوری،تعالی،ایمنی، مسئولیت‌پذیری و رعایت اخلاق حرفه‌ای از جمله ارزش‌های اساسی گروه تاپکو هستند.

 • ما بر این باوریم که رعایت حقوق انسانی و معیارهای اخلاقی در روابط كاری از مهم‌ترین اصول برای پیوند و انسجام ما تلقی می‌شود و تمام سعی‌مان را خواهیم کرد که به آن پایبند باشیم و رفتارهایی متعالی و مملو از احترام را در قبال یکدیگر داشته باشیم.

 • نظم، انضباط و پوشش متناسب و آراسته کاری و حرفه‌ای از مواردی است که خود را متعهد به رعایت آن در تمامی شئون کاری می‌دانیم.

 • ما همواره سعی خواهیم کرد که با ارتقای فرهنگ كار گروهی متکی برصداقت، احترام و اعتماد متقابل و تعلق کاری درجهت بهبود عملکرد سازمانی گام برداریم و در این راه از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

 • ما معتقدیم که شایسته سالاری اصل اساسی در استخدام، ارتقا و رشد افراد در سازمان باشد و از این رو بنای تمامی مراحل رشد و توسعه افراد چه در انتخاب و چه ادامه همکاری با افراد شایستگی است.

 • در تمامی حالات مختلف باور داریم که باید مسئولیت پذیری و وفاداری نسبت به سازمان را در دستور کارمان قرار دهیم و برای تحقق این مساله همواره منافع سازمانی را به منافع فردی خودمان ترجیح خواهیم داد.

 • در تمام مدت همکاری رعایت اصول و قوانین رایج در کشور و همچنین قوانین نهادینه شدن در سازمان جزو اولویت‌های ما بوده و پایبندی به آن در تمامی شئون زندگی حرفه‌ای سرلوحه کارمان قرار می‌گیرد.

 • قوانین وضع شده همانند حدقل قانونی سن برای استخدام، ساعات کاری مجاز و پرداخت‌های قانونی مقرر شده، جزوهای اصلی اما می باشند.

 • ما بر این باوریم که مشتری مداری در همه حال جزو الزامات کاری ما بوده و رعایت آن از ضرورت‌های غیر قابل انکار تلقی می‌شود. از این رو در تمامی موارد کاری احترام و حفظ حقوق مشتریان در دستور کار ما قرار دارد.

 • در ارائه خدمات و محصولات با کیفیت و تلاش برای ارتقای مستمر آن می‌کوشیم و افتخار می‌کنیم که با تمایز و کیفیت در خدمات و محصولات از سایر رقبا پیشی بگیریم.

 • انتقاد، اظهارنظر و پیشنهاد از سوی مشتریان و همکاران را مشتاقانه ارج می‌نهیم و یقین داریم این اظهار نظرها و انتقادات فرصت‌های راهبردی برای بالندگی و بهسازی فرآیندهای درون سازمانی است و از آن می‌توانیم برای تقویت شرکت در تمامی فضاهای کاری بهره ببریم.

 • از مهم‌ترین موضوعاتی که به آن باور داریم رعایت الزامات قانونی و اصول اخلاقی در مناقصات و پروژه‌ها و شفافیت کامل در پاسخگویی و ارائه اطلاعات درست و مناسب به ذینفعان است.

 • نسبت به رازداری و عدم افشای اطلاعات محرمانه شرکت و مشتریان به سایرین نهایت تلاش را خواهیم کرد.

 • برای پیشبرد اهداف سازمان و سودآوری بیشتر از تخلفات معمول دوری کرده و همواره سعی خواهیم کرد بدون تخریب رقبا محیط رقابتی سالمی را فراهم نماییم.

 • توسعه فردی یکی از اصولی است که تک تک ماها برای آن تلاش خواهیم کرد و در این راستا برای تقویت خلاقیت، نوآوری و توسعه مستمر دانش خود تلاش خواهیم کرد.

 • در انتقال دانش و مهارت‌های خود به همکاران سخاوتمندیم و معتقدیم بهترین راه افزایش یادگیری انتقال آن به دیگران است.

 • از شایعه‌سازی، تهمت، غیبت و سایر رفتارهای مخربی كه صمیمیت و اعتماد همكاران را سست نماید پرهیز می‌کنیم و برای ارتقای فرهنگ سازمانی سازنده نهایت کوشش را به خرج خواهیم داد.

 • در کنار فراهم سازی محیطی ایمن و سالم، احترام به محیط زیست و منابع انرژی این سرزمین، باور و تعهد قلبی ما به شمار می‌آید و برای حفظ و استفاده بهینه از آن نهایت تلاش‌مان را خواهیم کرد.