پشتیبانی، تعهد، رضایت

خدمات پس از فروش

تاپکو با سال‌ها سابقه فعالیت در زمینه نصب، راه‌اندازی و تعمیرات تجهیزات دوار و با پشتوانه تجربه و دانش کارشناسان مجرب، برخورداری از ساختار سازمانی منسجم و با تلفیق دانش روز دنیا، مهارت، تکنولوژی و خلاقیت، اقدام به ارائه خدمات به صنایع مختلف از جمله نفت، گاز، پتروشیمی، سیمان ، فولاد و ... نموده است. این شرکت با دارا بودن کادری متخصص، متعهد و کار آزموده دارای امکانات کارگاهی و آموزشی مناسب در زمینه تعمیرات و نحوه استفاده از تجهیزات دوار (انواع پمپ، کمپرسور، فن، بلوئر، توربین و میکسر) است.

نصب و راه‌اندازی

از مهمترین اقدامات پس از ساخت و تأمین تجهیزات، نصب، راه‌اندازی و در سرویس قراردادن آنها است. با توجه به حساسیت و تخصصی بودن این فعالیت‌ها، انجام آن نیازمند تجربه، تسلط کامل بر تجهیزات و همچنین آشنایی با فرآیندهای مربوط به تجهیز در صنایع مختلف می‌باشد. به طور کلی خدمات زیر از سوی تاپکو ارائه می‌شود:

 • نصب، پیش راه‌اندازی و راه‌اندازی انواع تجهیزات دوار شامل کمپرسورهای سانتریفیوژ، رفت و برگشتی و اسکرو، توربین، توربو اکسپندر، بلوئر و فن برای هوا و گاز
 • نصب و راه‌اندازی انواع پمپ‌های سانتریفیوژ و رفت و برگشتی با محرک‌های برقی و توربینی
 • نصب و راه‌اندازی انواع پکیج‌های تزریق مواد شیمیایی و دوزینگ
 • نصب و راه‌اندازی پکیج‌های تولید هوا و نیتروژن

تعمیر و نگهداری

خرابی یک تجهیز به معنای از دست رفتن شرایط عملیاتی آن است. در این صورت، به مجموعه فعالیت‌های انجام شده جهت ایجاد یا حفظ شرایط کاری و عملیاتی مجدد تجهیزات و ماشین‌آلات، تعمیر و نگهداری گفته می‌شود. به طور دقیق‌تر، بازسازی به معنای تعمیر یا تعویض قطعات سیستم برای ایجاد دوباره‌ی شرایط نرمال و بهبود آن می‌باشد. بازسازی و در مرحله‌ی پیشرفته‌تر، مقاوم‌سازی یک تجهیز، فرصتی برای حفظ عملکرد ماشین‌آلات و همچنین افزایش ضریب اطمینان سیستم بدون تعویض کلی آن می‌باشد. از جمله خدمات ارائه شده توسط تاپکو در این بخش می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • تعمیرات و نگهداری پیشگیرانه (Preventive Maintenance)

  تعمیرات و نگهداری پیشگیرانه که برای جلوگیری از وقوع یک خرابی بزرگ در کل تجهیز انجام شود. این مجموعه از فعالیت‌ها ممکن است تعمیراتی یا نگهداری محور بوده و باعث پیشگیری از وقوع یک خرابی بزرگ، حادثه و توقف برنامه‌ریزی نشده تجهیزات شوند. یکی از مهم‌ترین تعمیرات پیشگیرانه، سرویس‌های دوره‌ای است که تعمیرات اساسی یا اورهال در این دسته قرار دارد.

warannty
warannty
 • تعمیرات و نگهداری اصلاحی (Corrective Maintenance)

  در زمان خرابی یک تجهیز، اقدامات مختلفی صورت می‌پذیرد. در ابتدا مهم است که خرابی به سایر تجهیزات تسری پیدا نکند و سپس تجهیز به حالت آماده بکار قبلی برگردانده شود. در نهایت نیز می‌بایست به تجزیه و تحلیل علل ریشه‌ای وقوع این خرابی در دستگاه پرداخته شود. لذا کلیه فعالیت‌های نگهداری و تعمیراتی، به عنوان اقدام اصلاحی جهت شناسایی، کنترل و جلوگیری از وقوع خرابی انجام می‌شود.

 • تعمیرات و نگهداری پیش‌بینانه (Predictive Maintenance) و پایش وضعیت (Condition Monitoring)

  پایش وضعیت ماشین‌آلات و بررسی تغییرات آن در طول زمان (براساس پارامترهایی مانند ارتعاشات، صدا، عملکرد، روانکاری و دما)، وضعیت ماشین را تعیین می‌کند. پایش وضعیت یکی از اجزای اصلی نگهداری پیش‌بینانه می‌باشد.

warannty
warannty
 • تعمیرات و نگهداری اضطراری (Emergency Maintenance)

  تعمیرات اضطراری نوع خاصی از عملیات تعمیرات و نگهداری برنامه‌ریزی نشده است که به طور ناگهانی و فوری انجام شود. این نوع از نگهداری باید بلافاصله به منظور جلوگیری از پیامدهای جدی یک تخریب سنگین اجرا شود. این پیامدها می‌تواند مواردی چون از دست رفتن محصول تولیدی، خسارت‌ها، هزینه نگهداری و در برخی خطر جانی باشد.

مهندسی معکوس

مهندسی معکوس در حال حاضر یکی از مهمترین و پر‌کاربرد‌ترین روش‌های مهندسی در صنعت است که با صرف هزینه و وقت کمتر، منجر به تولید محصول نهایی می‌شود. در مهندسی معکوس، بدون داشتن طرح اولیه یک محصول و صرفاً با دستیابی به دانش اولیه آن، محصول جدیدی مشابه محصول اولیه تولید می‌شود. در طراحی به روش مهندسی معکوس ، مدل طراحی شده از مدل موجود به دست آمده و بازتولید می‌شود. در این روش نه تنها زمان ارائه‌ی محصول کاهش می‌یابد، بلکه پیچیدگی‌های مهندسی تولید محصول به حداقل می‌رسد. به بیان دیگر، از مدل از پیش‌تولید شده، نمونه‌ای برای تولید مجدد فراهم شده که می‌تواند جایگزین آن شود. شرکت تاپکو به پشتوانه‌ی تیم مجرب و حرفه‌ای خود و با استفاده از دوربین‌ها و نرم‌افزار‌های تخصصی مهندسی معکوس مانند GeoMagic Design X یا Catia امکان ارائه‌ی خدمات مختلف در این بخش را داراست.

ارائه راهکارهای بهبود عملکرد تجهیزات

واحدهای قدیمی در مجموعه‌های صنعتی، پس از مدتی به منظور بهبود بازدهی، افزایش ظرفیت و نیز اصلاح ساختارهای کنترل و اتوماسیون نیاز به بازطراحی و نوسازی خواهند داشت. خدمات قابل ارائه در این بخش :

 • افزایش ظرفیت و به‌روز‌رسانی بر اساس تکنولوژی روز دنیا
 • نوسازی تجهیزات کنترل و ابزار دقیق
 • بررسی پارامترهای مؤثر بر عملکرد و کارائی
 • تحلیل پارامترها و ارائه‌ی راهکار‌های بهینه‌سازی

مشاوره و همکاری در انتخاب تجهیزات

مجموعه‌ی دانش‌‌بنیان تجهیز ارگ پارسیان با توجه به همکاری با بزرگترین و مطرح‌ترین سازندگان دنیا و کسب تجربیات مختلف، امکان ارائه خدمات مشاوره و فنی-مهندسی در زمینه تجهیزات دوار را دارد :

 • بهبود عملکرد و بهینه‌سازی راندمان تجهیزات
 • مطالعات امکان‌سنجی افزایش ظرفیت و ارائه‌ی گزارش تفصیلی
 • تحلیل داده‌های عملکردی، پایش وضعیت و ارائه‌ی راهکار‌های بهینه‌سازی